Poszukiwany z narkotykami w kieszeni. Miał ponad 180 porcji amfetaminy

0
3147
kpp jawor

Policjanci z Jawora na jednej z ulic w pobliżu centrum miasta zauważyli młodego mężczyznę, który jak się okazało był poszukiwany. Został on zatrzymany, ale to nie był jednak koniec problemów 28-latka. Mężczyzna posiadał bowiem przy sobie środki odurzające. Narkotyki ukryte były w pudełku po papierosach. Ilość zabezpieczonej amfetaminy wystarczyłaby do przygotowania ponad 180 porcji gotowych do sprzedaży. Teraz zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem

 

W miniony weekend wieczorem jaworscy policjanci podczas patrolowania centrum miasta zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać.  W związku z tym funkcjonariusze wylegitymowali go. W trakcie kontroli okazało się, że 28-letni mieszkaniec Jawora był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Złotoryi.

 

To nie był jednak koniec problemów młodego jaworzanina. Dodatkowo podczas czynności mundurowi ujawnili bowiem ukryte w odzieży 28-latka środki odurzające. W pudełku po papierosach znajdowało się kilka woreczków strunowych wypełnionych jasnym proszkiem. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to amfetamina, z której można uzyskać ponad 180 porcji handlowych tego narkotyku.

 

Podejrzany, który w przeszłości był już notowany za tego typu przestępstwa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

 

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków, sprawdzają źródło ich pochodzenia  oraz czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją środków odurzających.

Teraz  28-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Jawor

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk