Mikołajki za nami

0
1673
gmina Dobromierz

Święty Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i również w tym roku zawitał do naszej gminy na Turniej Gier i Zabaw, zorganizowany w dobromierskiej hali sportowej przez Gminę Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podczas imprezy odbyły się mikołajkowe zabawy i konkursy, które dostarczyły najwięcej radości i frajdy najmłodszym. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Dobromierza, Roztoki i Gniewkowa brały udział w licznych konkurencjach, gdzie popisywały się swoimi umiejętnościami sportowymi i sprawnością fizyczną. Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów, najlepszą drużyną X Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw okazała się Szkoła Podstawowa w Dobromierzu, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Gniewkowa, zaś trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Roztoce. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy puchar.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z poczęstunku i z zaproponowanych atrakcji takich jak: kącik kreatywny czy dmuchane zamki, w których mogły szaleć do woli.

W imprezie, poza licznie zgromadzonymi dziećmi, uczestniczyli: wójt Jerzy Ulbin, przewodnicząca Rady Aleksandra Luks, radni i mieszkańcy gminy.

Równie wiele emocji i radości dostarczył rozegrany w tym samym dniu w hali sportowej roztockiego gimnazjum, Mikołajkowy Turniej Sportowy. Na gimnazjalistów, oprócz słodkiego poczęstunku czekały przygotowane przez Mikołaja upominki. Była to niewątpliwie znakomita okazja do wspólnego świętowania oraz integracji poprzez sport.

inf., foto: Gmina Dobromierz