Nie są zostawieni samym sobie

0
1900

W Wądrożu Wielkim, po raz drugi obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej osób.

Spotkanie odbyło się na początku grudnia to miało na celu zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Osoby niepełnosprawne, tak samo jak i osoby zdrowe, mają przecież prawo do wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się i do niezależnego życia, do ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz prawo do udziału w życiu kulturalnym.
Wójt Gminy Elżbieta Jedlecka przywitała wszystkich gości, którzy licznie przybyli na to spotkanie. Złożyła im życzenia i zaprosiła do wspólnego świętowania we wzajemnym towarzystwie. Życzenia złożył również Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Żołnierczyk oraz przedstawiciele jednostek oświatowych, którzy przybyli w towarzystwie dzieci, które przygotowały drobne upominki.
Atrakcją wieczoru był wspaniały występ zespołu tanecznego LADIES ze Środy Śląskiej, który swoim występem wywołał uśmiech na twarzach publiczności.
Każda z osób od wójt gminy i przewodniczącego rady otrzymała symboliczną różę na znak szacunku.
Były rozmowy, wspólne śpiewy, a także wspomnienia i wrażenia z wycieczki zorganizowanej przez Urząd Gminy dla osób niepełnosprawnych, która odbyła się 10 listopada br. do Pragi.
Całemu spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Uczestnicy byli zadowoleni z atrakcji, które były specjalnie dla nich przygotowane.