Jaworski Big Ben w remoncie

2
2803

Zegar na Jaworskim ratuszu przechodzi kompleksowy remont. Po wielu latach zaniedbań wreszcie doczekał się lepszych czasów. Dziś rozpoczęto demontaż czterech tarczy zegara, wskazówek i przekładni. Stare części nadają się już wyłącznie do muzeum.

Wkrótce zostaną zamontowane nowe elementy i oświetlenie oraz urządzenia, z którego rozbrzmiewał będzie dźwięk jaworskiego hejnału. Teraz jaworski ze gar będzie odmierzał czas do kolejnych wydarzeń organizowanych w mieście,a mieszkańcy będą mogli śmiało regulować swoje zegarki zerkając na wieżę ratusza.

2 KOMENTARZE

  1. To że ratuszowy zegar jest rekonstruowany należy pochwalić, ale mam nadzieję, Panie burmistrzu, że te, o zgrozo, białe tarcze zegarowe na ratuszowej wieży, to tylko atrapy na okres wykonania replik oryginałów. Ta biel nie pasuje do kolorystyki elewacji. Przypuszczam, że konserwator zabytków nigdy na takie zmiany nie wyrazi zgody. Niech Pan potwierdzi że tak jest i uspokoi mieszkańców, a szczególnie koneserów zabytków, bo to by była, naszym zdaniem, profanacja tego zabytku.

  2. Z jakich powodów skasowano mój wpis na temat tarcz zegarowych na ratuszowej wieży?
    Czy napisałem coś niecenzuralnego, czy zmiana kolorystyki tarcz zegarowych nie została uzgodniona z Konserwatorem Zabytków? Jak zwraca uwagę wielu Jaworzan, białe tarcze zegarowe nie tylko nie są replikami zabytkowych elementu wieży ale i nie harmonizują z kolorystyką elewacji ratusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię