Mercedes to numer 1 dla Jawora!

4
3359
Mercedes-AMG E 43 4MATIC (BR 213) 2016, 3,0-Liter V6-Biturbomotor; 295 kW(401 PS); 520 Nm ; Mercedes-AMG E 43 4MATIC (BR 213) 2016, 3.0 liter V6 biturbo engine; 295 kW (401 hp); 520 Nm;

Kto miał okazję w ostatnim czasie przejeżdżać ulicą Cukrowniczą to zauważył działania w Dolnośląskiej Strefie Aktywności Gospodarczej S3 Jawor. Banery zawieszone na ogrodzeniu budowy mówią wiele – Spec Bruk „Budujemy dla Najlepszych”. Ciekawość mieszkańców jest tym większa, że ilość koparek, ciężarówek, spychów i można by tak długo wymieniać robi naprawdę wrażenie…Intensywność prowadzonych działań również przyciąga oko. Jak to popularnie mówimy – świątek, piątek czy niedziela na terenie widać, że praca wre. W mieście czuć oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie, czyli na odpowiedź: będzie ten mercedes, czy nie? Od dłuższego czasu słychać, że negocjacje trwają i na odpowiedź musimy poczekać. Z pytaniem o inwestorów zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego, czyli burmistrza Jawora Emiliana Bery. – To, co mogę w odpowiedzialny sposób powiedzieć to fakt, że wraz z miejskim zespołem jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem. Dużo rozmawiamy o inwestycji i tym samym jesteśmy na bieżąco w najważniejszych kwestiach. Wiemy dokładnie, w którym punkcie jesteśmy. Oczywiście o wielu sprawach nie mogę mówić oficjalnie. Każde rozmowy z inwestorem wymagają spokoju oraz pewności współpracy. Współpracujemy z wieloma instytucjami. Za każdym razem pokazuję Jawor jako najlepsze miasto do zainwestowania. Wiele osób zadaje mi pytania o rozwój strefy szczególnie, gdy wokół jest tyle niepewności oraz nieprawdziwych przekazów. Jestem bardzo spokojny o rozwój historycznego projektu, a potencjalni inwestorzy to naprawdę tylko kwestia czasu. Wiemy, że Jawor i okoliczne gminy skorzystają dzięki nowym miejscom pracy – podkreśla burmistrz Jawora Emilian Bera w wypowiedzi dla Nowej Gazety Jaworskiej.
Trudno spodziewać się innej odpowiedzi od gospodarza miasta, który od samego początku wierzy w powodzenie jaworskiej lokalizacji tej inwestycji. Wypowiedź burmistrza uwiarygadniają podejmowane działania przez WSSE. Inaczej niż w poprzednich latach. Wtedy dużo się mówiło o strefie przy ul. Wrocławskiej, lecz konkretów żadnych nie było. Tempo prac nad nowym projektem DSAG S3 Jawor – czyli terenem za byłą Cukrownią – jest bardzo intensywne i to oddaje słowa burmistrza.
Bardzo konkretnie w sprawie inwestycji Daimlera w Jaworze już od dłuższego czasu wypowiada się wicepremier Mateusz Morawiecki. Wszystko wskazuje, że umowa Daimlera z rządem dotycząca budowy fabryki silników do Mercedesów zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Podpisanie umowy z jednej strony zakończy wielkie staranie o przyciągnięcie inwestora do Jawora, z drugiej zaś rozpocznie budowę prestiżowego zakładu pracy w Jaworze.
Jakby nie patrzeć Jawor już odniósł spory sukces. Za sprawą zainteresowanych terenem w Jaworze motoryzacyjnych potentatów głośno zrobiło się w świecie. Pierwszy inwestor przyciąga drugiego i kolejnego. Przykłady ze stref w kraju można mnożyć. Dodajmy, że podobnie w 1996/1997 roku zaczynały nie tak dalekie od Jawora Polkowice. Tam terenem interesował się General Motors, który ostatecznie ulokował się na Śląsku. Jednak to był impuls, bo wkrótce pojawił się koncern Volkswagena, który dzisiaj produkuje w Polkowicach silniki do swoich marek. Są też i inni znaczni inwestorzy, którzy dali kilka tysięcy miejsc pracy dla mieszkańców – jak mówi się bogatego Zagłębia Miedziowego…
Historia lubi się powtarzać więc na pewno podobny dobry dla mieszkańców scenariusz zrealizuje się w Jaworze. To tylko kwestia czasu.
(pit)

4 KOMENTARZE

  1. Takie rzeczy w naszym Jaworku! Jestem pełen uznania dla naszego burmistrza. Jawor jest wart tego. Mercedes w Jaworze czy może mnie ktoś uszczypnąć?!!

  2. Jawor w końcu ma szansę odżyć i mieszkańcy też. Już jest zupełnie inaczej. W mieście dzieje się tyle fajnych rzeczy a skwerki to strzał w dychę! Oby tak trzymać burmistrzu 🙂 moja rodzina nie zawiodła się na panu. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię