Działkowcy świętowali

0
2098

Z okazji Dnia Działkowca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowców „OAZA” w Jaworze zorganizowano imprezę integracyjną. Pojawiło się na niej wielu działkowców a także ich rodziny oraz znajomi. Wspólnie z działkowcami świętowała również Pani Burmistrz Agnieszka Rynkiewicz.

Niech zebrane plony zawsze będę zdrowe i obfite, a praca na działce przynosiła wszystkim ich użytkownikom wiele satysfakcji i zadowolenia – życzyła Pani Agnieszka Rynkiewicz Zastępca Burmistrza Jawora – Dzień działkowca jest ukoronowaniem nie tylko wytężonej pracy, wysiłku i dobrego współdziałania wszystkich działkowców ale również okazją do wyrażenia słów uznania za tworzenie tych małych „oaz zieleni”, które sprzyjają rekreacji i odpoczynkowi oraz są ostoją ciszy, spokoju i wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Spotkanie działkowców było również okazją do podsumowania mijającego roku oraz złożenia podziękowań za wkład włożony we wspólny rozwój ogrodu.

Dziękuję Gminie Jawor za wspieranie działkowców i za powstanie kolejnych inwestycji na terenie naszej „OAZY”.  W tym roku dzięki wsparciu ze strony gminy udało się wybudować nową studnię z pompą. Nowe ujęcie zapewni wodę do podlewania naszych roślinek. Warzywa, owoce oraz zioła z własnego ogrodu zawsze będą miały niepowtarzalny smak i zapach. Kochajmy więc działki, bo są to „zielone płuca” miasta – podziękowała Pani Helena Rokicka Prezes Ogrodu ROD „OAZA”

Po oficjalnej części spotkania działkowcy rozkoszowali się smakiem potraw przygotowanych z ekologicznych składników i ciast domowego wypieku, włączyli miłą dla ucha muzykę i przy wspólnym stole uroczyście świętowali tegoroczny Dzień Działkowca i 35-lecie istnienia Polskiego Związku Działkowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię