Chronią przyrodę ojczystą

0
3228

Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody w Polsce – to nazwa organizacji, która po krótkiej przerwie wznowiła swoją działalność. Siedziba pozostała stara, lecz duch i formy działalności są zupełnie nowe. We wtorek w jaworskim zamku odbyło się drugie zebranie Stowarzyszenia z nowym zarządem. Gościem spotkania był burmistrz Jawora, Emilian Bera.
34as14 (6)Zebranych powitał Komendant Zarządu Głównego SSOP w Polsce Michał Pancewicz. Plany i zamierzenia przedłożył zebranym sekretarz organizacji, Janusz Ulanicki. SSOP zamierza nadal współpracować z nadleśnictwem, młodzieżą i szkołami. Nowe placówki przyłączają się i powstają lokalne koła Straży. Obecna na zebraniu Justyna Damjan – nauczycielka z jaworskiej “jedynki” podjęła się wezwania i zamierza poprowadzić szkolne koło obrońców przyrody. Głos zabrał też burmistrz Emilian Bera, który zagwarantował wsparcie działalności SSOP.

34as14 (7)Włodarz miasta zaproponował też, aby organizacje łączyły siły. – Nie widzę przeciwskazań, aby w ramach swoich działalności statutowych organizować wspólne przedsięwzięcia jak pikniki, konkursy i spotkania – mówił burmistrz wymieniając takie organizacje jak Klub Strzelecki UR czy lokalne szeregi Polskiego Związku Wędkarskiego. Członkowie Straży Ochrony Przyrody liczą na podobne deklaracje ze strony włodarzy innych gmin z terenu powiatu. Podczas zebrania burmistrzowi Berze wręczono uroczyście tytuł honorowego członka SSOP. Osoby i instytucje zainteresowane współpracą ze Stowarzyszeniem zapraszamy do kontaktu. Ruszyła już strona internetowa, jest gotowy profil na FB, a dyżur w zamku prowadzony jest w każdy czwartek od godz. 17 do 19.34as14 (4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię