Akademia Młodego Piłkarza

0
1507

Z końcem kwietnia br. swoją działalność rozpoczęła Akademia Młodego Piłkarza – „Wyrównać Szanse” w Budziszowie Wielkim. W pierwszych zajęciach wzięło udział ponad trzydzieścioro dzieci z roczników 2006-2009, zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Zawodnicy Akademii mają za sobą pierwsze zmagania turniejowe. Starszy rocznik wziął udział w turnieju Parasol Cup Wrocław (28-29 maj). W trakcie turnieju rozegraliśmy
11 spotkań i była to wielka przygoda oraz nowe doświadczenie dla adeptów Akademii. Zajęliśmy 12 miejsce w swojej grupie wiekowej. Młodsza grupa dnia 4 czerwca uczestniczyła w turnieju z okazji Dni Kątów Wrocławskich. Młodsi podopieczni zdobyli pierwsze doświadczenie turniejowe.

Jak nazwa wskazuje, Akademia ma na celu stworzenie szans dzieciom z terenów wiejskich, aby pod okiem wykwalifikowanej kadry mogły rozwijać swoje umiejętności piłkarskie
i wychowywać się przez sport. „Wyrównać szanse” to stowarzyszenie, które ma przygotować młodych zawodników do dalszego rozwoju piłkarskiego. Akademia powstała z inicjatywy Pana Włodzimierza Cecota i Przemysława Pustelnika. Partnerem strategicznym jest firma Alkam System z Legnicy. Wsparcia udzielił również Urząd Gminy w Wądrożu Wielkim oraz firma IS Polska z Jawora. Założyciele Akademii nie ukrywają, że aby dzieci mogły się rozwijać, w dłuższej perspektywie czasu konieczne będzie znalezienie sponsorów, którzy pomogą realizować założony kierunek rozwoju.

Inicjatorzy przedsięwzięcia z optymizmem patrzą w przyszłość, mając nadzieję, że program rozwoju przyniesie upragnione owoce. ”

inf.      Przemysław Pustelnik

 

Akademia Młodego Piłkarza   - 1
Akademia Młodego Piłkarza   - 2
Akademia Młodego Piłkarza   - 3
Akademia Młodego Piłkarza   - 4
Akademia Młodego Piłkarza   - 5
Akademia Młodego Piłkarza   - 6
Akademia Młodego Piłkarza   - 7
Akademia Młodego Piłkarza   - 8
Prezentacja filmowa Gminy Wądroże Wielkie

27.06.2016
kalendarz imprez
brak wydarzeń
ilość odwiedzin: 265393, dzisiaj: 796

SI SMS - serwis otwierany w nowym oknie Partnerstwo Kaczawskie - serwis otwierany w nowym oknie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię