Wizyta w czeskim Doksy

1
1660
fot. Gmina Bolków

 

 

 

W czwartek 12 maja br. zastępca burmistrza Jacek Machynia spotkał się w Czechach z władzami zaprzyjaźnionego z Bolkowem miasta Doksy.

 

Spotkanie miało roboczy charakter i dotyczyło omówienia możliwości współpracy  miast w zakresie realizacji wspólnych projektów z dofinansowaniem środków pomocowych Unii Europejskiej. Partner z Czech jest zainteresowany projektami z zakresu zachowania i odnowy atrakcji kulturowych i przyrodniczych, aby wykorzystać je następnie do zwiększenia ruchu turystycznego.

Gmina Bolków ma w tym aspekcie również wiele możliwości, co dobrze rokuje na przyszłość i pozwala wierzyć, że ponownie europejskie środki z programu transgranicznego zasilą skromny budżet. W poprzednim okresie programowania zostały zrealizowane z partnerami z Czech trzy projekty (dwa z Doksy i jeden z Bezdez). Przedsięwzięcia dotyczyły: poznania wspólnych tradycji świątecznych, wzajemnej promocji oraz zagospodarowania placu zabaw „Krysia” przy ul. Wysokogórskiej.

inf. Natalia Mataczyńska

1 KOMENTARZ

  1. Skromny budżet zasili bardziej likwidacja stanowiska wiceburmistrza oraz obniżenie wynagrodzenia burmistrzowi które jest na podobnym poziomie jak prezydenta Legnicy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię