Jawor na niebiesko

0
1723

Jutro (2.04) obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W akcje włączył się Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaworze.

Nasza lokalna akcja „Jawor na niebiesko” ma oswoić nas z autyzmem i pokazać, z czym na co dzień muszą zmagać się autystyczne dzieci. Autyzm nie jest chorobą, jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem mają problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi dziećmi, a nawet z rodzicami. Nie chcą mówić, nie przytulają się, nie nawiązują relacji. Od świata innych wybierają własny świat.
Jutro 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mówimy o autyzmie w całej Polsce. Tego dnia chcemy, żeby ludzie dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej. Tego dnia mówimy bardzo głośno, że autyzm to ogromny problem społeczny, a jedyną pomocą jest wczesna diagnoza i konsekwentna terapia.

– W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Jaworze dobrze wiemy, że autyzm to nie koniec świata – czytamy na portalu SOSW w Jaworze. – Widzimy to każdego dnia. Dlatego staramy się o to, żeby dzieciom z autyzmem udzielić wielokierunkowej pomocy. W tym roku postanowiliśmy zorganizować akcję „Jawor na niebiesko”. Kolor niebieski jest kolorem solidarności z osobami z autyzmem, dlatego w sobotę 2 kwietnia o godzinie 20.00 na niebiesko rozbłysną światła na jaworskim Rynku. Będziemy świecić, żeby stworzyć lepszy świat dla dzieci z autyzmem. Każdy z nas, pojedyncze osoby, firmy, stowarzyszenia, szkoły, przedszkola, mogą zapalić w oknie niebieskie światło, przypiąć niebieską wstążkę lub ubrać się na niebiesko na znak solidarności z autyzmem. Zaprosiliśmy do naszej akcji Gminę Jawor i Starostwo Powiatowe w Jaworze.

fot. SOSW w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię