Uczniowie z Męcinki – II miejsce na 14 szkół z 10 państw

0
1824

Uczniowie Zespołu Szkół w Męcince zajęli II miejsce w zmaganiach europejskich. Ich projekt Time Capsule 2014- 2114 sprawi, że koordynatorka projektu w kwietniu pojedzie po  nagrodę w Brukseli.  Poza tym będzie też wyróżnienie w Warszawie. 

W konkursie wzięło udział 14 szkół z 10 państw. Młodzi ludzie z Męcinki pod okiem nauczycielki języka angielskiego Kamili Strzemińskiej zrealizowali projekt tak dobrze, że zajęli II miejsce w kategorii wiekowej 12 – 15 lat.  Koordynatorka projektu nagrodę odbierze osobiście na uroczystej gali w Brukseli. Projekt maił kilka celów. Po pierwsze budowanie w uczniach poczucia bycia „obywatelem świata”. Poza tym udział w programie miał rozwinąć umiejętności informatyczne, pomóc młodzieży poznawać innych młodych ludzi z całego świata, udoskonalić umiejętności języka angielskiego, wzbogacić ich wiedzę w zakresie historii i kultury a poza tym pokazać uczniom jak za pomocą listów pisanych z rówieśnikami można poznawać świat.

W projekcie w sumie wzięło udział ponad 200 uczniów pod okiem 15 nauczycieli. W szranki stanęli młodzi ludzi z Polski, Portugalii, Norwegii, Rumunii, Turcji, Grecji, Czech, Hiszpanii, Francji i Chorwacji.

Konkurs był realizowany w ramach eTwinning, europejskiej społeczności szkolnej, w której jest ponad 310 tysięcy nauczycieli ze 140 tysięcy szkół. Realizowane jest tam  ponad 34 tys. różnych projektów rocznie.

Uczniowie z Męcinki są też laureatem ogólnopolskiego konkursu Nasz Projekt e-twinning. Nagrodę za to wyróżnienie odbierze grupa uczniów, opiekun i dyrektor szkoły na uroczystej gali w Warszawie.

fot.inf. Gmina Męcinka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię