Warsztaty i konkurs na stroik i pisankę

0
1525

W sobotę 19 marca w świetlicy wiejskiej w Wądrożu Wielkim każdy będzie mógł nauczyć się tworzyć stroiki wielkanocne i pisanki zarówno metodami tradycyjnymi jak i nowoczesnymi. Warsztaty zwieńczy konkurs na te ozdoby, który rozstrzygnie się bezpośrednio po warsztatach.

Konkurs na stroikOrganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Wądrożu Wielkim przy współudziale Urzędu Gminy i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10:00. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wszelkie potrzebne materiały. Po godzinie 13:30 ogłoszone zostaną wyniki konkursów.

Cele konkursu są jasne i proste: podtrzymanie tradycji wykonywania stroików wielkanocnych oraz wykonywania pisanek metodą tradycyjną jak również do szukania nowych innowacyjnych technik oraz rozwijanie zainteresowania tradycjami i kulturą regionu. Chodzi także o propagowanie aktywności twórczej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Uczestnicy nauczą się jak wykonać stroik wielkanocny (ozdoby wielkanocne w formie bukietów, wianków, koszyczków, baranków, zajączków, kurczaczków, itp.) a także będą tworzyć pisanki wykonywane metodą tradycyjną i techniką dowolną.

W warsztatach i konkursie udział może wziąć dokładnie każdy. Organizatorzy przewidzieli aż pięć kategorii wiekowych:  przedszkole, uczniowie kl. I-III, uczniowie kl. IV-VI, uczniowie gimnazjum i szkół średnich oraz dorośli. W każdej kategorii jury przyzna nagrodę główną i dwa wyróżnienia. Uczestnicy konkursu, których prace zostaną nagrodzone lub wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymają niespodziankę.