Współpraca z Władysławowem

0
1539

Przyszłość bazy obozowej jaworskich harcerzy w Rozewiu stała się początkiem współpracy władz Jawora i Władysławowa.

Burmistrz Jawora Emilian Bera spotkał się burmistrzem Władysławowa Romanem Kużlem. Okazją do rozmów we władysławowskim magistracie stały się jubileuszowe obchody powstania jaworskiej bazy na najdalej wysuniętym na północ przylądku.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o planach zagospodarowania terenu, który od 45 lat jest dla jaworzan szczególnym miejscem letniego wypoczynku i wychowania kilku pokoleń harcerzy. Ponadto rozmawiano o zmianach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, aby umożliwić inwestycje w rejonie harcerskiej bazy. Współpraca ma realne szanse rozwoju.

Burmistrzowie obu gmin doszli do wniosku, że na bazie harcerskich doświadczeń warto rozszerzyć współpracę np. wymianę dzieci i młodzieży, integrację środowisk i spotkania mieszkańców.

Warto dodać, że jedną ze wspólnych inicjatyw obu miast ma być ścisła współpraca Jawora i Władysławowa m.in. podczas światowego zlotu skautów World Scout Jamboree w Polsce, w roku 2023, o którego organizację ubiegają się władze Gdańska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię