Jak samemu zrobić choinkowe bombki?

0
330

Kolejni goście odwiedzili w przedświątecznym tygodniu Przedszkole Samorządowe w Bolkowie. Tym razem dzieci dowiedziały się jak własnoręcznie stworzyć bombki na choinkę. Okazało się, że niektórym technikom ozdabiania styropianowych czy akrylowych kul, podołać mogą nawet kilkuletnie dzieci.

Wanda Petkowicz i Małgorzata Tokarska – Mazur, które uczestniczą w zajęciach Poniedziałkowej Grupy Rękodzielniczej w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Bolkowie, pokazały maluchom i sześciolatkom to, co powstało w ostatnim czasie podczas tych spotkań. Były to bombki, styropianowe kule ozdobione sposobem kimekomi i temari, oklejone materiałem, koronką, ozdobione dekupażem. – Do wykonania tych bombek potrzebne są kawałki tkanin, kolorowe pasmanterie, koraliki – usłyszały dzieciaki. Panie przyniosły też bombki podobne do szklanych – akrylowe kule, ozdobione wyciętymi kawałkami gipiury czy koronki, dżetami, cekinami i kryształami Svarowskiego. Tu też wykorzystać można resztki tkanin. Bombka taka może być nawet miłym wspomnieniem z dzieciństwa. – Jeśli wyrośniecie lub zniszczycie jakieś ubranko, to kawałki tkanin, szczególnie błyszczących, można wykorzystać do zrobienia bombki. Kiedy dorośniecie będziecie mogli przypominać sobie i mówić innym, że to kawałek materiału, z którego w wieku 6 lat mieliście bluzeczkę czy sukienkę – dowiedziały się dzieci. Wanda Petkowicz pokazywała dzieciom jak powstają bombki kimekomi i co jest do ich wykonania potrzebne. Panie pokazały też wykonane w bibliotece szydełkowe gwiazdki, które zawieszono tam na choince i zdradziły, że zaczęły je robić już pod koniec lata. Goście zaprosili dzieci z obu grup do udziału w poniedziałkowych zajęciach rękodzielniczych w bibliotece. Bo to spotkania nie tylko dla dorosłych – mogą tam przyjść także dzieci i nauczyć się czegoś fajnego i nowego. Okazało się, że niektóre ze starszaków już tam były. Oliwia przypomniała, że ze swą mamą i koleżanką Mileną, zrobiły włóczkowe czapeczki.
Kilka bombek podarowanych przez gości pozostało w przedszkolu. Każda z grup dostała też niewielki świecznik oklejony koronką i zrobiony podczas bibliotecznych spotkań, a Wanda Petkowicz podarowała maluchom szydełkowy obrazek z bałwankiem.
fot. PS w Bolkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię