Motocykliści wjechali do Jawora

0
1814

W sobotę do Jawora przyjechało ponad 100 motocyklistów. Na jaworskim rynku pojawiło się wielu miłośników motocykli. Wśród cennych eksponatów można było podziwiać dwa wspaniałe motocykle marki Harley Davidson.

Model WLA z 1942 został wyprodukowany na potrzeby U. S. Army na potrzeby przewożenia radiostacji i broni w czasie II wojny światowej. WL to model z dolnozaworowym silnikiem o pojemności 750 cm3. Wersja militarna miała zmodyfikowane tylnie zawieszenie, z przodu specjalną lampę tzw. blackout (zaciemnienie), aluminiowe głowice silników i kaburę na pistolet maszynowy Thompson. W ramach pożyczki wojennej (Lend-Lease) Armia Czerwona otrzymała od USA prawie 29 tysięcy tych maszyn. Po wojnie pozostała więc ogromna ilość tych modeli, które do dziś zasila rynek pojazdów zabytkowych w Europie.

Model Electra Glice z 2000 roku to praktycznie osobna marka Harleya. Potężne, świetnie wyposażone i wygodne motocykle to turystyczna wizytówka firmy i jednocześnie nośnik tradycji sięgającej 1965 roku, kiedy to pierwsze Electry wjechały na drogi. Był to pierwszy model H-D uruchamiany elektrycznym rozrusznikiem.

Motocykliści odwiedzili w Jaworze jeszcze Kościół Pokoju a następnie udali się do Kondratowa na IV Zlot Motocyklowy gdzie przy grillu i muzyce rockowej bawili się do białego rana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię