Podziękowali za plony

0
2673

Jedno z najmniejszych sołectw w powiecie – Grzegorzów – zmienia swoje oblicze. Spore zaangażowanie mieszkańców w życie wsi owocuje coraz lepszym wizerunkiem sołectwa. Z wielką przyjemnością przyjeżdżamy tam na festyny. Z jeszcze większym zadowoleniem skorzystaliśmy z zaproszenia na święto plonów.

IMG_3241W centrum dożynkowego święta było dziękczynienie i dożynkowy wieniec, który pobłogosławił ks. dziekan Dominik Drapiewski. Starostowie dożynek Ewa Biadała i Jan Paruch przekazali dziękczynny bochen chleba na ręce wójta Mariusz Forysia. Świeżo wypieczonego chleba skosztowali wszyscy mieszkańcy i goście. Uroczystości były okazją do podziękowań dla osób, które angażują się w prace społeczne Grzegorzowa, a szczególnie pomogli przy zagospodarowaniu miejsca do organizacji imprez plenerowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się Adam Biadała, Jan Biadała,  Łukasz Sadłowski i Kamil Sadłowski. Pamiątkowe grawertony wręczyła im sołtys Genowefa Suchecka.

IMG_3274Organizatorzy dożynek jak zwykle zadbali o rozrywkę i zabawę dla biesiadników. Tylko w Grzegorzowie można się przekonać, jak daleko może polecieć kalosz rzucany przez gospodynie. Oprócz rzutu gumowcem były też rozgrywki sportowe i pokaz siły strongmanów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym mistrz fryzjerstwa – Daniel Rzepa oferował nowoczesne uczesania dla najmłodszych uczestniczek święta. Tego dnia wręczono też nagrody dla najciekawiej przystrojonych obejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię