Siatkówka pod okiem mistrzów [WIDEO]

0
341

Dolnośląska Akademia Siatkówki zawitała do Jawora. W ramach projektu finansowanego przez Urząd Marszałkowski młodzi siatkarze Spartakusa trenowali w poniedziałek pod okiem mistrza olimpijskiego, Łukasza Kadziewicza. Oprócz JKS w treningach wzięły udział drużyny z Wrocławia, Milicza i Wałbrzycha.

– To nasz autorski program, który ma pokazać, że Dolny Śląsk ma ogromny potencjał i będzie kuźnią talentów – mówi o Akademii marszałek Iwona Krawczyk. Urząd Marszałkowski przeznaczył 200 tys. zł. W treningach z młodymi siatkarzami spotkają się: Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Ignaczak i Ireneusz Kłos. Oprócz zajęć dla zawodników przewidziane są także kursy i konferencje dla trenerów.

– Młodzi adepci mogą się spodziewać dobrej zabawy, bo właśnie z tym kojarzy mi się moja ukochana dyscyplina, czyli siatkówka – powiedział nam prowadzący zajęcia Kadziewicz. – Cieszymy się, że boisko w “piątce” zapełniło się po same brzegi. Gratuluję Pani Marszałek skuteczności w walce o młode pokolenie – podsumował inicjatywę obecny na treningu burmistrz Emilian Bera. Swojego zadowolenia nie kryła też Marta Chmielus. – Miło nam, że ta inicjatywa odbywa się właśnie w Jaworze, cieszymy się że mamy wsparcie. Kolejne treningi mają się odbywać we Wrocławiu, Wałbrzychu i Miliczu – podsumowała trenerka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię