Piast mały i duży w grze

0
418

Dwa mecze sezonu 2017/2018 piłkarscy seniorzy bolkowskiego Piasta mają już za sobą. W pierwszej kolejce 27 sierpnia spotkali się z Kwarcem Pisarzowice. Piast Bolków zremisował z gospodarzami 1:1 (0:0). Bramkę dla bolkowian zdobył Kamil Kmiecik.
Podopieczni Mariusza Kowalskiego zagrali w składzie: Sebastian Lewandowski, Paweł Szczepański, Daniel Czyżycki, Sławomir Perun, Sławek Błoński (Marcin Górski 55′), Jędrzej Mularczyk (Przemysław Szymkowiak 25′, Arkadiusz Karbowiak 85′), Paweł Wrona (Damian Kowalczyk 87′), Kamil Kmiecik Jakub Urbaniak 65′), Sławomir Stępień, Sławomir Szemberski, Rafał Prorok.
W drugiej kolejce rozgrywanej w sobotę 2 września Piast podejmował na boisku przy ulicy Wysokogórskiej zespół Czarni Strzyżowiec. Bolkowscy piłkarze wygrali ten mecz 1:0 (1:0), a zwycięską bramkę uzyskał, tak samo jak w pierwszym spotkaniu, Kamil Kmiecik. Skład drużyny w tym meczu to: Mariusz Bielicz, Przemysław Szymkowiak, Daniel Czyżycki, Mariusz Kowalski, Sławomir Błoński, Arkadiusz Karbowiak (Damian Kowalczyk 85′), Paweł Wrona, Rafał Prorok, Sławomir Stępień, Kamil Kmiecik (Marcin Górski 70′), Sławomir Szemberski.
W minionym tygodniu bolkowscy piłkarze rozegrali na swoim boisku także mecz w ramach Pucharu Polski. Spotkali się w środę z wyżej notowaną drużyną Stelli Lubomierz i zostali przez nią pokonani 1:6. Tym samym zakończyli swój udział w rozgrywkach PP.
Grę w ramach regularnych rozgrywek rozpoczęli również juniorzy młodsi bolkowskiego klubu (na zdjęciu). Aktualnie w tej grupie grać mogą zawodnicy urodzeni w roku 2001 i młodsi), którzy w klubie trenują niecały rok.
– Juniorzy młodsi, którzy grają w naszej drużynie, to chłopcy z roczników 2002 – 2006, ale dzielnie walcząc nabywali niezbędnego doświadczenia – uważa trener Mariusz Kowalski.
Bo na razie ich wyniki nie cieszą. Mecz pierwszej kolejki z drużyną Orzeł Mysłakowice został przełożony na 13 września br. W drugiej kolejce juniorzy Piasta spotkali się z KKS Jelenia Góra i przegrali 12:2 (5:1). Pierwsze bramki w rozgrywkach strzelili Igor Prorok i Kacper Cieśla. A w trzeciej kolejce Piast pokonany został przez KS Łomnicę 2:8 (2:3). Ponownie bramkę uzyskał Igor Prorok. Drugi gol przypisany został Dawidowi Szemberskiemu.
fot. Mariusz Kowalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię