Jeszcze bogatszy plac zabaw

0
635
gmina PAszowce

Oficjalne otwarcie placu zabaw w Zębowicach odbyło się 25 czerwca 2016 roku, kiedy to jako pierwsza wstęgę przecięła reprezentantka najmłodszych mieszkańców Zębowic – Amelia Lichman, a następnie wójt, radni, mieszkańcy wsi i sołtys.

Główne środki na wybudowanie placu pochodzą z funduszu sołeckiego. W 2016 była to kwota 30 tysięcy złotych. Gmina dołożyła 10 tysięcy. W dniu 5 lipca br. firma APIS z Jarosławia dodatkowo zamontowała 3 kolejne urządzenia: „wioślarza” (dla dorosłych), przeplotnie linową i zjeżdżalnię do zestawu Pawełek. Koszt tych trzech urządzeń to blisko 8 tysięcy złotych. Niewątpliwie będzie to duża atrakcja dla mieszkańców i gości Zębowic.

Przy tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć sołtysa Andrzeja Skrzypka i przedstawiciela urzędu Piotra Chruściela. Reasumując, obok bezcennego wkładu wielu mieszkańców, którzy zaangażowali się w budowę placu, kwota jaką wydano łącznie to grubo ponad 50 tysięcy, bowiem trzeba tu jeszcze doliczyć koszty ławostołów, stojaka na rowery i krzewów ozdobnych.

inf.gmina Paszowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię