Akcja sadzenia drzew w Budziszowie Wielkim

0
659
gmina Wądroże Wielkie

Dzień 16 maja 2017r. okazał się ważnym dla mieszkańców osiedla mieszkaniowego w Budziszowie Wielkim. 

 Z inicjatywy pani Wójt Elżbiety Jedleckiej i radnego Stanisława Gonciarza zasadzono pierwsze drzewa na placu rekreacyjno–sportowym. Drzewa te są podwaliną zagospodarowania nowego terenu rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i starszych. Pierwszą lipę posadziła pani Wójt, składając pod jej korzeniami zalakowaną butelkę z pamiątkowym Certyfikatem podpisanym przez wszystkie osoby uczestniczące w tym szczytnym celu.  Na zaproszenie radnego, na plac licznie przybyli mieszkańcy osiedla, którzy ochoczo zabrali się do pracy.  Również dzieci włączyły się do akcji, które prześcigały się w podlewaniu drzew.Akcja sadzenia drzew w Budziszowie Wielkim.   - 9

Podsumowując całą akcję – była to dobra szkoła edukacji ekologicznej i integracji mieszkańców – dodaje  Danuta Danilewicz.

 

Warto nadmienić, że akcje sadzenia drzew odbywają się w różnych miastach Polski. W kwietniu ruszyła dziewiąta edycja programu „Po stronie natury”, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami pomaga chronić zasoby naturalne i do tego samego angażuje Polaków. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy. Wystarczy wpisać specjalny kod spod etykiety wody Żywiec Zdrój na www.postronienatury.pl i zadedykować drzewo bliskiej osobie. W zamian za to leśnicy posadzą je w naszym imieniu.

Jeżeli ktoś ma możliwość samodzielnego posadzenia drzewa –  posiada ogród czy działkę, może odebrać sadzonkę w zamian za 10 plastikowych butelek podczas jednej z akcji specjalnych: na piknikach ekologicznych lub w jednym ze 100 punktów zlokalizowanych przed sklepami Biedronki na terenie całego kraju.

Plan pikników Po Stronie Natury i współpracujące sklepy Biedronka znaleźć można na: www.postronienatury.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię