Najlepsi wyróżnieni

0
425

Z okazji Dnia Sołtysa, obchodzonego co roku 11 marca, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję konkursu „Sołtys roku 2016”. Podczas spotkania, na które zostali zaproszeni wszyscy nominowani, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazała sołtysom gratulacje i życzenia oraz wręczył dyplomy, odznaki i statuetki.

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pierwszy etap konkursu to nominacje – dokonują ich wójtowie, burmistrzowie, ale też i Rady poszczególnych gmin.

Tadeusz Chałupka sołtys wsi Myślibórz w gminie Paszowice, znalazł się wśród laureatów dolnośląskiego konkursu „Sołtys roku 2016” i został zaproszony na uroczystą galę, gdzie wręczono mu dyplom. Jako pierwszy gratulacje sołtysowi laureatowi złożył Wójt Sebastian Oszczęda, który zgłosił jego kandydaturę do konkursu.

Wizytówka sołtysa:
Tadeusz Chałupka pełni funkcję sołtysa przez jedną kadencję, od lutego 2015r. W latach 2011-2015 był przewodniczącym Rady Sołeckiej Sołectwa Myślibórz.
Jako sołtys zorganizował zabawę choinkową, Dzień Dziecka, Dzień Kobiet, festyn rodzinny, spotkanie Wigilijne oraz Sylwestra.
Pomógł w przeprowadzeniu remontu i rozbudowy świetlicy wiejskiej: nowe oświetlenie, instalacja centralnego ogrzewania, odmalowanie obiektu, wycyklinowanie i wylakierowanie parkietu, wyposażenie aneksu kuchennego. Zorganizował I Regionalny Turniej Szachowy „ Szach-Mat”, który będzie imprezą cykliczną. Jest współorganizatorem „Majówki Myśliborskiej”. Współpracuje z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej „Salamandra” i dyrekcją Parku Krajobrazowego „Chełmy” przy organizacji Dolnośląskiego Zjazdu Szkół Ekologicznych. Zabiega o ciągłą modernizację placu zabaw i infrastruktury „Słonecznej Łąki” i „Wąwozu Myśliborskiego”,

Sołtys wspomaga funkcjonowanie Świetlicy Środowiskowej, prowadzonej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury.

W różnorodnych formach współpracy z władzami Gminy doprowadził w ubiegłym roku m.in. do zamontowania dwóch tablic informacyjnych (ogólnodostępnych) i dwóch tablic edukacyjnych.

Nagrody główne otrzymali: I miejsce – Dawid Stawiak z miejscowości Siemianice w gminie Oborniki Śląskie II miejsce – Urszula Wróbel z miejscowości Mąkolno w gminie Złoty Stok III miejsce – Tadeusz Fugol z miejscowości Gajków w gminie Czernica

W tym roku – ze względu na duże zainteresowanie konkursem Wojewody Dolnośląskiego – zgłoszonym Sołtysom przyznano również 4 wyróżnienia:
– Sylwia Strombek z miejscowości Lubów w gminie Jemielno
– Tomasz Domal z miejscowości Bogusławice w gminie Oleśnica
– Małgorzata Kowcz z miejscowości Smardzów w gminie Siechnice
– Kamila Rusinko w miejscowości Przesieczna w gminie Radwanice

Galę konkursu Wojewody Dolnośląskiego „Sołtys Roku 2016” uświetnił występ zespołu „Gieni Dutki”. Podczas uroczystości Wojewoda Paweł Hreniak wręczył też odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Pani Genowefie Golinowskiej z Nadolic Wielkich.

Nagroda „Sołtys Roku” przyznawana jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

inf. gmina Paszowice

fot. gmina Paszowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię