W miniony weekend 4 amatorów szybkiej jazdy w terenie zabudowanym straciło prawa jazdy

0
978
KPP Jawor

Kolejni kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej przez jaworskich policjantów stracili uprawnienia do kierowania. A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym “kółkiem”. Prowadzili oni bowiem swoje samochody w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h zdecydowanie za szybko. Niechlubny rekordzista, w terenie zabudowanym pędził aż 118 km/h. Teraz czterej piraci drogowi, nie tylko będą musieli odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić nawet 500 zł mandat.

 

Pierwszy z piratów drogowych, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość został namierzony przez jaworskich policjantów w miniony piątek 20 stycznia po południu w Kaczorowie. 22-letni obywatel Czech w terenie zabudowanym pędził swoją Skodą aż 118 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, stając się tym samym niechlubnym rekordzistą.

Drugi kierowca wpadł w tym samym miejscu kwadrans później. 36-letni mieszkaniec Zawiercia siedzący za kierownicą Renault jechał 109 km/h. Po kilkudziesięciu minutach, na tej ulicy policjanci jaworskiej drogówki namierzyli kolejnego amatora szybkiej jazdy w terenie zabudowanym. 34-letni mieszkaniec Jeleniej Góry kierując VW poruszał się bowiem z prędkością 107 km/h.

Ostatni pirat drogowy stracił prawo jazdy w niedzielę 22 stycznia 2017 r. również w Kaczorowie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze tuż po godz. 9.00 zatrzymali do kontroli kierującego MItsubishi. Okazało się, że 67-letni mieszkaniec Mirkowa znacznie przekroczył obowiązującą w tym miejscu prędkość, gdyż poruszał się 103 km/h.
Skutkiem poruszania się o 68, 59, 57 i 53 km/h za szybko było odebranie tym kierowcom przez funkcjonariuszy praw jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na nich także grzywny w drodze mandatu, w kwocie 500 i 400 zł. Konta  krajowych piratów drogowych powiększą się również o 10 punktów karnych.
Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię