Ślubowanie pierwszaków w Męcince

0
298

Uczyć się starannie, zachowywać nienagannie – pod takim hasłem odbyło się Ślubowanie Klasy I Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Męcince. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku szkolnym uroczystość pasowania na ucznia obchodzona była w specjalnym reżimie sanitarnym.
Uroczystość uświetniła swoją obecnością Dyrektor Bogusława Kałużna. Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na tę chwilę. Na początku zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod okiem swojej wychowawczyni Lucyny Ziętek. Gdy nadszedł moment ślubowania wypowiedzieli uroczyście słowa przyrzeczenia: „Ślubuję uroczyście! Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
Po ślubowaniu pani dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Po pasowaniu uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy i upominki. To było prawdziwe święto dla pierwszoklasistów i ich rodziców. – Mamy nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować – podsumowała wychowawczyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię