Niepodległa w roli głównej

1
563

Pomimo pochmurnej aury płyta główna jaworskiego Rynku wypełniła się kolorami. Różowe, białe i żółte chryzantemy ułożono w napis #Niepodległa 2020, do którego wykorzystano około 500 sztuk kwiatów, pochodzących od jaworskich ogrodników.

Chryzantemy przyozdobią również pomniki upamiętniające ważne wydarzenia historyczne w Jaworze. To jeden z akcentów tegorocznego Święta Niepodległości. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa i zakaz organizacji imprez oraz zgromadzeń, tegoroczne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości i Dniem Patrona Miasta Jawora św. Marcina w Jaworze, będą inne niż zwykle. Tradycyjnie odbędzie się Msza Święta w intencji Narodu Polskiego i mieszkańców w Kościele pw. św. Marcina o godz. 12:00.

Symboliczną wiązankę pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem w imieniu mieszkańców, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, związków i firm jaworskich złożą przedstawiciele władz miasta Jawora.

Burmistrz zaprasza również do uczestniczenia w Biegu Wirtualnym, na wybranym przez siebie dystansie i w wybranej konkurencji.

Miasto bierze w tym roku udział w akcji pn. „Niepodległa do Hymnu 2020”. Jest to wspólnie śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” 11 listopada o godzinie 12.00. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada hymn narodowy wybrzmi z wieży jaworskiego Ratusza, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do wspólnego śpiewania z domu, balkonu czy podwórka.

Ponadto 11 listopada oraz w sobotę o godz. 19:00 jaworski Ratusz rozbłyśnie biało-czerwonymi barwami. – W ten sposób pragniemy zaakcentować Święto Niepodległości oraz naszego miasta. Spędźmy ten czas w domowym zaciszu, w gronie najbliższych, stając się jedną wielką biało – czerwoną rodziną. W związku z ograniczeniami pandemii i zakazem zgromadzeń wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie: burmistrz.jawora – czytamy na profilu społecznościowym.

fot. UM Jawor

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię