Strażacy z Małuszowa proszą o wsparcie

0
1332

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Małuszowie to nie tylko ochotnicy niosący pomoc ludziom w sytuacji zagrożenia. To również dobrzy gospodarze, którzy samodzielnie podjęli się budowy nowej remizy strażackiej. Obiekt powstaje na przekazanej od Gminy Męcinka działce budowlanej.

Decyzją Wójta Gminy Męcinka w celu wsparcia jednostki gmina wykonała i sfinansowała również projekt budowlany oraz dopełniła procedury uzyskania pozwolenia na budowę. Dokumentacja została przekazana jednostce wraz z cesją decyzji pozwolenia na budowę.

Powstały już fundamenty i przyłącza sieciowe. Obecnie budowane są ściany. W remizie garażowany będzie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, zakupiony w ubiegłym roku dzięki środkom finansowym Gminy Męcinka oraz pozyskanej dotacji, drugi samochód pożarniczy jednostki oraz inny sprzęt ratowniczy.

Nowa remiza powstaje rękoma blisko 30 ochotników z Małuszowa. Co ważne, wsparcia udzielają im również rodziny. Pomoc zaoferował także Komendant Gminny oraz inne jednostki OSP działające na terenie Gminy Męcinka.

W budowie wymarzonej strażnicy dla druhów z OSP Małuszów pomóc może każdy, bowiem ogłoszona została zbiórka na ten cel. OSP w Małuszowie zwraca się z ogromną prośbą o finansowe wsparcie niezbędne do wybudowania remizy strażackiej w Małuszowie. Jak napisali strażacy: “Obecna remiza strażacka nie spełnia żadnych podstawowych norm. Mniejsze auto ledwo się w niej mieści, nie ma zaplecza sanitarno socjalnego , przebieramy się w skrajnej ciasnocie przy włączonym silniku wozu bojowego. Dlatego zapadła decyzja o budowie nowej remizy, w której będziemy mogli garażować oba auta i w której będziemy mieli pełne zaplecze socjalne”.

– Środki, jakimi dysponujemy, są wciąż bardzo małe i dlatego liczymy na wasze wsparcie, waszą pomoc. Każda wpłacona przez was złotówka zbliża nas do osiągnięcia celu i naszego marzenia, jakim jest nowa strażnica. Każda forma pomocy jest dla nas cenna i wartościowa. Jeżeli ktoś może przekazać materiały potrzebne do budowy prosimy o kontakt pod numer tel. 502 580 227 oraz 601 564 109. Jak dotąd to my nieśliśmy pomoc potrzebującym, a teraz my jesteśmy w potrzebie i liczymy na Waszą pomoc – apelują do ludzkich serc i z góry dziękują druhowie z OSP MAŁUSZÓW.

Wpłat można dokonać na:

https://zrzutka.pl/pomoc-w-budowie-wymarzonej-straznicy-dla-druhow-z-osp-maluszow

fot. OSP Małuszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię