Chciał zaoszczędzić pobierając prąd „na lewo”

0
932

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze ustalili, że od kilku miesięcy w jednym z lokali mieszkalnych na terenie miasta ktoś kradnie prąd. Policjanci pod wytypowanym adresem potwierdzili tę informację. 37-letni jaworzanin usłyszał już zarzuty. Wartość poniesionych strat została wyceniona na kwotę blisko 700 złotych. Za kradzież energii grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
Policjanci Wydziału Kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację o nielegalnym poborze energii elektrycznej w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Jawora. W wyniku realizacji sprawy policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej udali się pod ustalony adres. Sytuacja wyjaśniła się szybko. Już na pierwszy rzut oka widać było, że przyłącze prądu zrobione jest „na lewo”. Okazało się bowiem, że przewód elektryczny został wpięty do instalacji przed licznikiem zamontowanym w mieszkaniu. W ten nielegalny sposób działał grzejnik elektryczny, telewizor, lodówka oraz piekarnik. Straty jakie zostały poniesione przez firmę energetyczną na skutek przestępczego procederu zostały oszacowane na blisko 700 złotych.
37-letni właściciel mieszkania usłyszał już zarzuty. Jaworzanin tłumaczył się, że chciał po prostu zaoszczędzić. Grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie musiał także pokryć roszczenia pokrzywdzonej firmy.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska