Badania dla dzieci w PCUZ

0
289

Końcówka sierpnia to ostatni dzwonek dla rodziców, by wykonać badanie na owsicę, jeśli chcą oni, by od września ich dzieci miały zapewnioną opiekę w przedszkolach i żłobkach. PCUZ uprościło procedurę dot. badań.

 

Badanie na obecność owsików muszą przejść wszystkie dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w polkowickich przedszkolach i żłobku. Jest to nadal obowiązkowe. Ze względu na pandemię koronawiursa polkowicka przychodnia znacznie uprościła i ułatwiła procedurę. Końcówka sierpnia to ostatni dzwonek dla rodziców, by wykonać badanie na owsicę, jeśli chcą oni, by od września ich dzieci miały zapewnioną opiekę w przedszkolach i żłobkach.

– Bez tego wyniku nie będziemy mogli wpuścić dziecka na teren naszej placówki – mówi Elżbieta Mysuna-Greń, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach. – Jeśli wynik badania okaże się pozytywny, to pamiętajmy, że nie jest to wstyd. Prosimy, by rodzice poinformowali o tym przedszkole, do którego uczęszcza dziecko. My wówczas wszystko dodatkowo dezynfekujemy, by zapobiec rozprzestrzenianiu się owsicy – dodaje dyrektor przedszkola.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych specjalnie uprościło procedurę wykonania  tego badania. Zarejestrować się należy w laboratorium polkowickiej przychodni w godzinach od 6.30 do 15. Po opłaceniu badania, które kosztuje 15 złotych, i podaniu danych osoby, która ma zostać przebadana, otrzymamy próbówkę wraz z instrukcją wykonania badania.

– Probówkę należy dostarczyć do naszego laboratorium. Najważniejsze, że można ją oddać bez czekania w kolejce – mówi Marzena Czarzasta-Omińska, naczelna pielęgniarka PCUZ. – Za każdym razem przy wejściu do przychodni, w tzw. śluzie, mierzona jest temperatura i należy wypełnić ankietę – dodaje naczelna pielęgniarka. .

Wynik będzie gotowy do odebrania następnego dnia na tzw. śluzie, w godz. od 7.30 do 18

Zdjęcie: UG Polkowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię