Policjant-kulturysta na zasłużonej emeryturze

0
1023

18 maja 2020 r. był ostatnim dniem służby dla jednego z najbardziej znanych i rozpoznawanych, nie tylko w powiecie jaworskim, funkcjonariusza policji. Asp. szt. Jerzy Pisulski przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze odbyło się, inne niż dotychczas, bo bez udziału kolegów, koleżanek i zaproszonych gości, pożegnanie „świeżo upieczonego emeryta”, a zarazem Mistrza Świata w Kulturystyce Klasycznej.

Asp. szt. Jerzy Pisulski odszedł na zasłużoną emeryturę po 25 latach służby. Praktycznie przez całe swoje zawodowe życie związany był z Komendą Powiatową Policji w Jaworze, gdzie pracował w różnych pionach. Najpierw jako funkcjonariusz Komisariatu Policji w Mściwojowie, potem jako  dzielnicowy w Komisariacie Policji w Męcince, a od 2000 r. już jako dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze. Następnie asp. szt. Jerzy Pisulski obowiązki służbowe wykonywał w Wydziale Kryminalnym oraz w Zespole ds. Wykroczeń. Przez ostatnie cztery lata pełnił służbę jako dyżurny na stanowisku kierowania. W tym czasie dał się poznać jako policjant fachowy i kompetentny.

Poza służbą w Policji asp. szt. Jerzy Pisulski poświęcał się swojej pasji – kulturystyce. Łącząc swoje obowiązki służbowe i sport wywalczył on wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Jest także Mistrzem Europy 2008 oraz dwukrotnym Mistrzem Świata w Kulturystyce Klasycznej. Swój medal Mistrzostw Świata przekazał na licytację na rzecz XIX edycji Finału WOŚP. Jerzy Pisulski jest także laureatem wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych. Zdobył bowiem mistrzostwo w organizowanych  w USA przez Arnolda Schgwarzenegger zawodach o nazwie Arnold Amateur Classic. Jerzy zdobył także tytuł mistrza w Mr Olympia Amateur w Londynie. Docenieniem sukcesów zawodowych policjanta było przyznanie mu w 2011 r. przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu specjalnej nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

Z tej okazji 18 maja w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze odbyło się pożegnanie „świeżo upieczonego” emeryta. Z uwagi na czas, w jakim obecnie się znajdujemy, czyli zagrożenie zarażeniem COVID-19, liczne grono policjantek i policjantów, a także pracowników policji niestety nie mogło spotkać się i uroczyście pożegnać emeryta. Dlatego też w imieniu wszystkich mundurowych i cywilnych pracowników jaworskiej komendy podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę złożył funkcjonariuszowi Komendant Powiatowy Policji w Jaworze insp. Andrzej Błaszczak mówiąc:
„Swoją służbę realizował zawsze rzetelnie, wkładając mnóstwo energii i umiejętności w wypełnianie obowiązków. Wspierał radą i pomocą, a zdobytą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym dzielił się z młodszymi funkcjonariuszami, którzy zawsze mogli liczyć na jego wsparcie. Z racji tego, że zdobył tytuł Mistrza Świata w jego ukochanej dyscyplinie sportowej, niewątpliwie był autorytetem dla wielu młodych policjantów.”
Do podziękowań i życzeń dołączyli się również przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Jaworze, odznaczając funkcjonariusza Złotą Odznaką Honorową. Był on bowiem  wieloletnim członkiem tej organizacji.
Żegnającemu się z mundurem funkcjonariuszowi życzymy dużo zdrowia, pomyślności i powodzenia w realizacji planów osobistych, a w szczególności tych, które do tej pory w nawale zajęć służbowych czekały na zrealizowanie. 

W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

fot. KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię