Jaworscy dzielnicowi pomogli bezdomnej kobiecie

0
1007

Mimo, iż kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła, to policyjna akcja „Zima 2019/2020” nadal trwa. W związku z faktem, iż w ostatnim czasie znacznie spadła temperatura, jaworscy dzielnicowi realizując wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezradnych, pomogli bezdomnej mieszkance naszego miasta.

Dzielnicowi nazywani są policjantami pierwszego kontaktu. Są oni ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Codzienna służba policjanta rewiru dzielnicowych oparta jest na rozwiązywaniu rozmaitych spraw oraz niesieniu pomocy w codziennych problemach.
Wrażliwość na ludzką biedę oraz chęć pomocy potrzebującym – taką postawą każdego dnia wykazują się także i jaworscy dzielnicowi. Sierż.szt. Dariusz Antoniewicz i st.post. Paulina Gierat są w stałym kontakcie z bezdomną mieszkanką naszego miasta. 34-letnia kobieta zajmuje pomieszczenia w jednym z pustostanów znajdujących się na terenie Jawora. Warunki w jakich przebywa są fatalne. Nie ma tam wody ani prądu, brakuje też ogrzewania. Policjanci wspólnie z jaworskim MOPS-em wielokrotnie oferowali kobiecie pomoc w dowiezieniu do schroniska, jednak nie chciała ona z tego skorzystać. Wobec tego, dzielnicowi podjęli decyzję, by pomóc jej w inny sposób. Bardzo szybko zorganizowali niezbędne rzeczy. Dostarczyli potrzebującej ciepłą kołdrę, a także przywieźli gorący posiłek. Na uwagę zasługuje fakt, iż nie była to pierwsza taka pomoc wobec bezradnej kobiety.
No, niby nic wielkiego, ale dla bezdomnej ten serdeczny gest ze strony jaworskich mundurowych znaczy naprawdę bardzo wiele. Brawo dzielnicowi!
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię