Za zdrowie pań…

0
1117

Dzień Kobiet można obchodzić przez trzy dni – żartowano podczas spotkania z okazji święta pań, które odbyło się 10 marca w “zielonej” sali Ecmenu. Spotkanie zorganizował Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworze.
Zaproszeni goście nie zawiedli, a więc przewodnicząca Hanka Gwiździał powitała najpierw wszystkie panie, a także wicestarostę Stanisława Laskowskiego, Renatę Węgiel ze starostwa, przewodniczącego Rady Miasta Daniela Iwańskiego, naczelnika wydziału promocji UM Leszka Światkowskiego oraz gościa z Legnicy – przewodniczącą Zarządu Okręgu Marię Lawerę Zupańczyk.
Życzenia i bukiet kwiatów ofiarował wicestarosta. Renata Węgiel pogratulowała licznego przybycia emerytów w nowej odsłonie ZE i podziękowała nowo wybranemu zarządowi aktywności i pracowitości. Po kwiatku otrzymały wszystkie obecne panie od Daniela Iwańskiego oraz Leszka Światkowskiego wraz z życzeniami od burmistrza, prezes Okręgu ZE w Legnicy Maria Lawera także złożyła życzenia dobrej zabawy, miłego spotkania i spełnienia marzeń obecnym paniom. Barbara Staszek, wiceprezes ZEiR przypomniała o święcie panów, bo coraz częściej słyszy się o nowo ustanowionych (przez kogo?) dniach: teściowej, szczęścia, kota, pluszowego misia, itp., a 10 marca obchodzi się Dzień Mężczyzny.
Oprawę muzyczną zapewnił Bogdan Ryś, a słodki poczęstunek w postaci smacznych bankietówek zafundowała kierowniczka Ecmenu Anna A. Tomaszewska. Był toast szampanem i słodki poczęstunek. Nie zabrakło smakowitej pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Było radośnie i towarzysko.
AKa