Dzień Kobiet w Ars et Historia [FOTO]

0
2351

Gminno – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie ogłosił w tym roku, że paniom poświęcony będzie nie tylko jeden marcowy dzień – Dzień Kobiet, czyli 8 marca. Będzie to cały miesiąc z propozycjami skierowanymi szczególnie do pań. Pierwszą część marcowych prezentów panie już dostały na spotkaniu w Bolkowskiej Galerii Historyczno – Artystycznej Ars et Historia w dniu swego święta.
Niedzielne popołudnie 8 marca wiele mieszkanek Bolkowa spędziło w audytorium Galerii Ars et Historia. Specjalne „Flaco show” przygotowali dla nich panowie związani pracą w szeroko pojętej kulturze. Panowie Adam Próchnicki, Dariusz Apanowicz, Roman Przygodzki, Jakub Karkowski i Wiesław Flaczyński zwykle śpiewają… przy goleniu, amatorsko lub zawodowo. Razem – po raz pierwszy. Przystrojeni w meloniki na głowach, nieco ucharakteryzowani na chórek, oddali paniom swe głosy w kilku piosenkach specjalnie im dedykowanym. Zaśpiewali w kwintecie m.in. przedwojenny przebój „Baby, ach te baby” znany z wykonania Eugeniusza Bodo. Roman Przygodzki nie byłby sobą, gdyby nie „sypnął” przy okazji kilku przemyśleń czy facecji.
Po panach na scenie towarzystwo pokazywało się mieszane – płcią i wiekiem, bo to przecież był „Od 0 do 99” czyli kabaret z nieodległej wsi Wiadrów. Kogo też nie przywieźli z sobą… W ich programie zaśpiewali m.in. tak świetni piosenkarze i piosenkarki jak Anna Jantar, Danuta Rinn, Maria Koterbska czy Edward Hulewicz. Ten ostatni, wiadomo, z nieśmiertelną piosenką okazjonalną „Za zdrowie pań”. Niektórym z wykonawców udało się poruszyć widownię i zrobić z nią rundkę po sali w kolorowym wężyku. Bo piosenki były znane i lubiane. Był też pan doktor, który w kabaretowej scence nie bardzo umiał pomóc kolejnym pacjentkom, a esemesa, który też do niego przyszedł już nie odebrał… By nie było wątpliwości wszystkie polskie i zagraniczne – też takie były, gwiazdy piosenki „zagrali” Wiadrowianie z „Od 0 do 99”. Kilkuosobowy kabaret z Wiadrowa gościł w Bolkowie po raz pierwszy i bardzo się podobał.
Uczestniczki spotkania zaproszone został także przez Wiolettę Drewniak, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Bolkowie, do obejrzenia wystawy na emporze Galerii. Jednym słowem było to świętowanie 8 marca ze sztuką.
Za parę dni, w niedzielę 15 marca, kolejna odsłona marcowych prezentów dla pań naszykowanych przez dom kultury. Także w Galerii. Za dwa tygodnie seanse dla pań w Kinie za rogiem Ziemowit w domu kultury. Szczegóły na plakatach.
mewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię