Wakacje z Jok-usiem

0
563

Wakacyjne atrakcje dla dzieci z JOK-usiem trwają i od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród minionych zajęć wyróżnić można bajki plenerowe, warsztaty, rozmaite gry i zabawy.
Wakacje rozpoczęły się w Rynku gdzie dzieci miały okazję pobawić się na wyspie usypanej z klocków LEGO. Dodatkowo odbyły się niezwykle kreatywne warsztatów z robotyki, rysowania długopisem 3D, które poprowadził TechForKids. Podczas warsztatów z robotyki dzieci skonstruowały niesamowite roboty z klocków LEGO oraz nauczyły się podstaw programowania, które jest przyszłością rozwoju techniki. Następne warsztaty pn. “Tańcowała igła z nitką” odbyły się w parku przy Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa. Dzieci nauczyły się wyszywania owocowych i warzywnych poduszeczek na igły. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać pracę ze sobą do domu. Uczestnicy wyszywali kolorowe poduszeczki na igły w kształcie truskawek, jagód, gruszek, bananów, ananasów, a nawet brokuł. Była to okazja do poznania różnych owoców i warzyw. Mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć spektakle plenerowe w czasie których poznali „Nowe przygody Doktora Dolittle” oraz „Przygody Świnek” w wykonaniu Teatru KRAK-ART z Krakowa. Ciekawa fabuła i różnorodne kostiumy sprawiły, że młodzi widzowie oglądali bajki z zapartym tchem. W Parku Pokoju w Jaworze odbył się plener malarski w czasie którego dzieci złapały za pędzle, pastele, kredki, ołówki a nawet węgle i stworzyły małe dzieła sztuki. Inspiracją dla małych artystów był zabytkowy Kościół Pokoju wpisany na listę zabytków UNESCO.
Nie zabrakło strefy wesołych i twórczych zabaw. Smok Jokuś zaprosił wszystkie przybyłe dzieci do wspaniałej zabawy. W ruch poszła chusta klanzy oraz farby i pędzle. Nie obyło się również bez aktywności fizycznej przy mini sztafecie.
Jaworski Ośrodek Kultury zapraszamy jeszcze na płytę Rynku 25 sierpnia o godzinie 14 do obejrzenia widowiska jarmarcznego pt. „Za siedmioma wiekami” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt oraz na niesamowitą wyspę z klockami LEGO.
Niesamowita strefa w godzinach od 12 do 16 zajmować będzie aż 15 metrów kwadratowych i jest dla najmłodszych dzieci. Na kolorowym dywanie rozsypane będzie 15 kg zmiksowanych zestawów: Lego DUPLO, Lego StarWars, Lego City, Lego Friends czy Lego Technic! Smok Jokuś zabierze wszystkie dzieci do krainy LEGO więc nie może zabraknąć i ciebie!
(JOK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię