Aktywne wakacje w Budziszowie Małym

0
308

W dniach 24-29 czerwca br. sołectwo Budziszów Mały zorganizowało zajęcia opiekuńcze dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Wądroże Wielkie, których celem było stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz integracja dzieci i młodzieży ze środowiskiem lokalnym.
Podczas zajęć dzieci samodzielnie kisiły ogórki, piekły drożdżowe bułeczki z truskawkami i kruszonką oraz drożdżowe bajgle. Był też czas na samodzielne wykonanie kreatywnych prac techniką decoupage czy wypieków piekarniczo-cukierniczych (panel kulinarny zajęć) oraz niecodziennych dekoracji (panel rękodzielniczy) to ciekawy pomysł na doskonalenie zdolności manualnych, ćwiczenie zręczności i rozwijanie wyobraźni. Nieograniczone możliwości projektowania własnych wzorów rozwijają kreatywność i są interesującym pomysłem zarówno na zabawę jak i twórcze spędzanie wolnego czasu.
Pierwszy tydzień wakacji zakończono Piknikiem Rodzinnym. Był to czas radosnej zabawy, licznych rozgrywek sportowych, tańców oraz integracyjnego ogniska z kiełbaskami w towarzystwie własnoręcznie ukiszonych ogórków. Za udział w rozgrywkach dzieci otrzymały drobne upominki. Projekt został sfinansowany przez Gminną komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię