Kolejny pirat drogowy zatrzymany

0
854

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w czasie codziennej służby ujawniają szereg wykroczeń związanych z przekroczeniami prędkości. Jak pokazują statystyki, bardzo często właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.
Niestety, pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę, kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z nieprzestrzeganiem dozwolonej prędkości. Potwierdzają to kolejne przypadki odebrania im uprawnień do kierowania. Tym razem spotkało to 39-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który w obszarze zabudowanym, w Piotrowicach, jechał z prędkością 103 km/h, czyli aż o 53 km/h więcej niż dozwolona prędkość w tym miejscu. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy mężczyzna otrzymał również mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.
Ponownie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię