Spotkania policjantów z uczniami

0
460

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze systematycznie odwiedzali szkoły na terenie naszego powiatu. Pod koniec czerwca mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Tragoszynie, gdzie instruowali najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury.

Zwracali uwagę na to, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.
W trakcie zajęć policjanci wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę funkcjonariusze poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, pracach polowych, kontaktach z obcymi i zwierzętami.
Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie wraz z mundurowymi także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady prawidłowej jazdy rowerem, rolkami czy na deskorolce.
Jaworscy policjanci planują również prowadzić tego typu spotkania z uczestnikami półkolonii oraz innych form zorganizowanego wypoczynku w trakcie trwających już wakacji.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię