Słoneczne święto miasta [FOTO]

0
422

Dni Bolkowa, doroczne święto miasta, to czas spędzany przez mieszkańców miasta i gminy wspólnie. Licznie zebrani w jednym miejscu, na popularnym basenie czyli Ośrodku Wypoczynku Świątecznego, korzystają z pogody i oferty.
Z okazji Dni Bolkowa Gminno – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie przygotowuje dla mieszkańców wiele niespodzianek. Są one rekreacyjne, artystyczne i gastronomiczne. Także i w tym roku każdy mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano kramy ze słodkościami oraz wesołe miasteczko z karuzelami i innymi sposobami na spędzenie wolnego czasu w wymarzony sposób. Dorośli mogli korzystać z kateringu i w tym czasie delektować się tym, co działo się na scenie. W ciągu dwóch popołudni, w sobotę i w niedzielę, przez scenę przewinęło się kilka setek artystów i o wiele więcej słuchaczy, widzów, tańczących. Nie tylko podczas zabawy tanecznej – sobotniej, z muzyką oferowaną przez dwóch dyskdżokejów, jak i w czasie koncertów, nie brakowało chętnych do podrygiwania, tańczenia, zabawy.
Zaczęło się w sobotę o godz. 17. Kilkanaście osób zdecydowało się zatańczyć wspólnie z Konradem. W energetycznej zumbie wzięły udział przede wszystkim panie i panienki w różnym, czasem bardzo młodym wieku Po tanecznej zumbie bolkowianie odpoczywali słuchając koncertu. Jako pierwsi wystąpili Darek Morgan i Przyjaciele, potem ich miejsce na scenie zajęła znana grupa rockowa Rezerwat, a po zapadnięciu nocy koncertowała formacja LONG & JUNIOR. Pierwszy dzień święta miasta zakończyła zabawa taneczna, która zakończyła się po północy.
Niedzielna kontynuacja Dni Bolkowa zaczęła się już o 7 rano na zbiorniku Cegielnia nr 2, tzw. dwójce. Otwarte zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Bolkowa w kategorii młodszej wygrał Gabriel Flak, wśród dorosłych najlepszy był Andrzej Wójs.
Druga część Dni Bolkowa, niedzielna, połączona była ze Świętem Miodu i Produktu Regionalnego. Na kiermaszu można było kupić produkty pszczelarskie, niezbędne przy produkcji miodu, i regionalne. W ośrodku kultury pszczelarze z regionu, wysłuchali wykładu tematycznie o pszczelarstwie. Podczas konferencji wręczono też nagrody laureatom konkursu plastycznego „Pszczoła w życiu człowieka”, który kilka tygodni przez świętem miodu ogłasza dom kultury w Bolkowie we współpracy z kołem związku pszczelarskiego w mieście.
Niedzielne popołudnie na basenie było nie tylko pełne relaksu i słońca. Obok pszczelarskich straganów pojawiło się więcej ludzi. Bo to popołudnie pełne było występów, które trzeba było też obejrzeć i wysłuchać. Na scenie i przed nią – ze względu na potrzebę większej ilości miejsca, zatańczyli najmłodsi mieszkańcy bolkowskiej gminy: „Gwiazdeczki” z grupy Małgorzaty Węsek w Przedszkolu Samorządowym w Bolkowie, „Mirabelki” instruktorki Marleny Sobczyk ze świetlicy wiejskiej w Wierzchosławicach, „Simple” pod kierunkiem Eweliny Szopy czyli zespół tańca dawnego, który działa przy domu kultury u Bractwie Rycerskim zamku Bolków oraz adepci szkoły tańca KDance Adriana i Izabeli Kowalskich – spotykają się w domu kultury. Ze sceny zaśpiewali „Bolkowianie”, „Echo”, „Kwiatki lipy ziemi bolkowskiej” oraz „Lipowianie”. Różnorodność talentów mieszkańców gminy Bolków uzupełnił „Młody Pe” czyli raper z Sadów. Nie dojechała gwiazda wieczoru czyli Mirosław Deredas, nazywany polskim Elvisem Presleyem. Zamiast niego zaprezentował się zespół „Avangarde”. Ale największą publiczność rozgrzał występ zespołu „Skaner”.
Jedną z chwil towarzyszących świętowaniu Dni Bolkowa było wręczenie pucharu zwycięzcom współzawodnictwa klasowego – cyklu turniejów, które dom kultury organizuje przez cały rok szkolny. Współzawodnictwo wygrała klasa II, uczniowie Doroty Janowicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię