Zaplanuj zawodową przyszłość z Mercedesem-Benz

0
677

Prośba radnej Longiny Gaszyńskiej w sprawie zorganizowania w Jaworze “drzwi otwartych” Mercedesa została zaakceptowana i dzięki aktywności naczelnika wydziału promocji Leszka Światkowskiego doszło w jaworskim ECMENie do spotkania pracownicy działu kadr firmy Mercedes Benz Manufacturing Poland oraz pań z agencji Randstad z chętnymi do pracy w firmie.
30 maja od godziny 12 do 16 można było obejrzeć prezentację filmową oraz porozmawiać o możliwości pracy. Rekrutacja do Mercedesa trwa już od sierpnia 2018 r. Produkcja jeszcze nie ruszyła, ale docelowo planowane jest zatrudnienie do tysiąca osób w fabryce silników i około trzystu w fabryce baterii. Obecnie pracuje w MBMPL ok.400 osób, w tym kadra podstawowa w biurach z siedzibą w Legnicy. Część już zatrudnionych pracowników jest na szkoleniach w Niemczech. Pierwsze kursy odbywają się także na terenie warsztatów PCKZiU przy ul. Dworcowej w Jaworze.
Agencja Randstad z Legnicy zajmuje się rekrutacją głównie montażystów, operatorów obrabiarek CNC i techników działu jakości. Aplikować można tylko i wyłącznie przez stronę internetową firmy lub przez pracuj.pl. Do lamusa odeszły papierowe podania i cv. Kogo firma poszukuje? Przede wszystkim ludzi spełniających wymogi stanowiska, szukających stabilnego zatrudnienia oraz znających języki obce (nie dotyczy to wszystkich stanowisk). Wybór kandydata, który złożył aplikację, poprzedza m.in. wywiad telefoniczny, a na końcu jest rozmowa i konkretna oferta. Proces rekrutacji może potrwać, więc kandydaci proszeni są o cierpliwość. W prezentacji przedstawiono także benefity, które zapewnia firma swoim pracownikom, m.in.: opiekę medyczną, dodatek relokacyjny, home office, kursy językowe, kartę sportową, świadczenia socjalne, świeże owoce. O szczegółach można było porozmawiać z życzliwymi paniami z agencji pracy oraz z panią z działu HR. Obecni na spotkaniu zainteresowani pracą w Mercedesie to głównie młodzi mężczyźni, w tym absolwenci techników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię