Zawodnicy SAT Jawor w Barcelonie

0
493

Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi wrócili ze słonecznej Barcelony, gdzie mieli okazję wystartować w VIII Open Barcelona Fuji Mae Cup 2019. Do stolicy Katalonii udało się aż 14 podopiecznych Gabrieli i Karola Forgiel. Ósma już edycja turnieju zgromadziła na starcie ponad 400 zawodników z 8 państw. Zawodnicy SAT wywalczyli aż 11 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe.

Wspólnie z reprezentacją dolnośląskich klubów uplasowali się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej klubów.
Medale wywalczone przez jaworzan:
* złote: Julia Wzorek – walki, Eryk Urban – układy;
* srebrne: Kasper Słociak – walki, Julia Wzorek – układy;
* brązowe: Oskar Babiarz – walki, Nikola Łękawa – walki, Kacper Pawelec – układy.
Podróż przez całą Europę, oprócz udanego startu, który stanowił element przygotowawczy do majowych Mistrzostw Polski, okazał się doskonałą okazją do zwiedzania Wenecji, Barcelony czy francuskiego Lyonu.
Jaworscy i złotoryjscy zawodnicy nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek. Już w sobotę, 13 kwietnia w podwrocławskiej Lutyni wystartowało 50 młodzików, juniorów młodszych i juniorów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Taekwon-do. Dla młodzików był to najważniejszy start w tym sezonie, zaś dla juniorów młodszych i juniorów turniej stanowił drugą kwalifikację do wcześniej wspomnianych, majowych Mistrzostw Polski.
Start i podróż po Europie zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do był możliwy dzięki wsparciu Gminy Jawor, Gminy Miejskiej Złotoryja, Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Jaworze oraz firmie J&M Carparts – Części do aut japońskich z Legnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię