Nowa odsłona ochrony zdrowia

0
550

Służba Zdrowia w Gminie Wądroże Wielkie od kilku lat przechodzi gruntowne przemiany. Pacjenci mają zapewniony lepszy dostęp do lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz specjalistów z różnych dziedzin. Pozyskany został nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który znacznie podniósł poziom świadczonych usług medycznych.
Kolejnym krokiem dla rozwoju służby zdrowia w gminie Wądroże Wielkie jest podjęta współpraca z Miedziowym Centrum Zdrowia S.A., która nie tylko zagwarantuje wysoki poziom usług medycznych, ale także zapewni wzajemne wsparcie w działaniach prozdrowotnych obu jednostek. Na zaproszenie kierownika Ośrodka Zdrowia Marzeny Jaworskiej, 15 marca br. w Urzędzie Gminy Wądroże Wielkie gościł Waldemar Sułek – wiceprezes Zarządu i dyrektor ds. finansowych Miedziowego Centrum Zdrowia. Prowadzone w tym dniu rozmowy pomiędzy zaproszonym gościem a wójt Elżbietą Jedlecką i kierownik OZ, dotyczyły planowanych działań oraz ram współpracy z Miedziowym Centrum Zdrowia.
Wizyta była także okazją do spotkania z dyrekcją Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Wądrożu Wielkim. Dzięki wsparciu MCZ i inicjatywie p. Waldemara Sułka, szkolna biblioteka wzbogaciła się o liczne pozycje książkowe, służące nie tylko nauce jak również poszerzaniu wiedzy i horyzontów wśród najmłodszych mieszkańców gminy.
Podczas spotkania w Ośrodku Zdrowia w Wądrożu Wielkim ustalony został zakres działań partnerskich oraz przekazane na ręce kierownik porozumienie o wzajemnej współpracy.
Marzena Jaworska
Kierownik Ośrodka Zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię