16. Mini Paraolimpiada w Dobromierzu

0
449

19 lutego br. w Szkole Podstawowej w Dobromierzu odbyła się już 16. Mini Paraolimpiada, podczas której swe możliwości i zapał sportowy zaprezentowali zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina oraz uczniowie tejże szkoły.
Paraolimpiada to nie tylko świetna zabawa i wspaniałe doświadczenie, ale również wielka odpowiedzialność i ciężka praca. Podczas takiego wydarzenia zdarzają się sytuacje, kiedy należy działać naprawdę szybko i nie ma czasu na zastanowienie. Zawsze trzeba być gotowym na każdą ewentualność, mieć oczy dookoła głowy i znajdować się w paru miejscach jednocześnie.
Dlatego też, spotkanie to nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania i wielkiej ofiarności młodych ludzi: dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przedstawicieli z klas starszych. Wszyscy zaangażowani w przygotowanie integracji planowali każdy szczegół, aby wypaść, jak najlepiej. W dniu olimpiady od rana przygotowywali sprzęt potrzebny do wieloboju sportowego, jak i poczęstunek dla biorących udział.
Spotkanie, zarówno dla zawodników jak i kibiców, rozpoczęło się wspólną rozgrzewką przy muzyce, którą poprowadzili chłopcy z klasy 0. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji i zmierzyły się w ośmiu konkurencjach. Przerwy między kolejnymi zadaniami wypełniały występy Krasnoludków z klasy 0 oraz uczennic z klasy szóstej i siódmej, które zaprezentowały taniec z szarfami.
Trzeba przyznać, że rywalizacja, jak co roku, była na bardzo wysokim poziomie. Na koniec każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a miejsca na podium nie miały zbyt wielkiego znaczenia, bo wygranym jest każdy uczestnik.
Dla gospodarzy spotkania uśmiech zawodników jest zawsze bezcenny. Takich imprez powinno być coraz więcej, bowiem „Razem możemy wszystko”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię