Rozpędzone BMW …i promile – AKTUALIZACJA [FOTO]

0
4586

Egipskie ciemności na ul. Starojaworskiej rozjaśniają lampy wozów ratunkowych. Kilka minut po godz. 20 rozpędzone BMW ścięło betonowy słup energetyczny. Auto zatrzymało się dopiero na drugim słupie.

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, policja i energetycy. Droga jest zamknięta dla ruchu pojazdów. W Tym wypadku można mówić o wielkim szczęściu. Miał go kierowca i mieszkańcy, którzy zwyczajnie poruszają się tam chodnikiem. Rozpędzone auto wypadło z jezdni na łuku drogi i zwyczajnie ścięło ogromny, zbrojony, betonowy słup. Kierowcy udzielono na miejscu pomocy medycznej, zanim przewieziono go do szpitala przesłuchali go wstępnie jaworscy funkcjonariusze. Nie jest wykluczone, że oprócz brawury we krwi kierującego był alkohol. Więcej informacji o zdarzeniu w przyszłym wydaniu Nowej Gazety Jaworskiej.

Po godz. 22 energetycy przywrócili światło na całej ulicy. Od godz. 23 droga jest już przejezdna. Na miejscu zdarzenia pracują jeszcze służby porządkowe. Kierowca został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Legnicy. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że był trzeźwy.

– 52-letni kierujący otrzyma zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał wynik blisko 1,5 promila alkoholu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat – poinformował oficer prasowy KPP w Jaworze, Łukasz Kubiś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię