Karnawałowe szaleństwo

0
1286

Na brak ofert w tym karnawale na pewno nie mogli narzekać najmłodsi mieszkańcy Bolkowa i gminy. Zwykle jednak proponuje się im bale przebierańców. Tym razem, mówiąc młodzieżowym językiem, zapewniono im jednak „full wypas”, bo w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bolkowie czekała na nich nie tylko muzyka i wesołe konkursy.
Dzieci pięknie przebranych nie brakowało, bo które z nich oparłoby się możliwości przeistoczenia się na te kilka chwil w ulubioną postać z bajki, filmu czy kreskówki? Karnawałowy bal dla najmłodszych, zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Bolkowie, oferował dzieciom nie tylko wesołą zabawę w rytm muzyki, ale też kilka śmiesznych konkursów sprawnościowych i możliwość zjazdu z dwóch dmuchanych zjeżdżalni, które ledwie mieściły się w mniejszej sali. I to jeszcze nie jest koniec długiej wyliczanki atrakcji. Były losy loterii fantowej, możliwość pomalowania twarzy w interesujący wzorek, złożenia sobie samodzielnie bransoletki z koralików. Można było kupić balonik w kształcie kwiatka, parówki czy zwierzaka, bo wszystko kosztowało symbolicznie. A ile było smakołyków kuchennych…

Zacznijmy od najbardziej lubianych przez dzieci, czyli popcornu, waty cukrowej, gofrów z rozmaitymi dodatkami, przez ciasta do bigosów, żuru, herbaty czy kawy – to już raczej dla dorosłych, bo wiadomo, że na bal dzieci nie przyszły same, a w towarzystwie rodziców czy dziadków. Nie chciało się wracać do domu… W zabawie udział wzięli nie tylko uczniowie szkoły, ale też przedszkolaki i dzieci, które do takich placówek nie chodzą. Przed tańcami, harcami i wszelkiego rodzaju hulankami, były pokazy. Swe umiejętności zaprezentowali uczniowie, którzy uczą się tańca w KDance Studio grupowo i indywidualnie, oraz „Gwiazdeczki” z Przedszkola Samorządowego, ubrane w czarne, lśniące srebrem stroje. Dla większości oczekiwanym szczególnie momentem wieczoru było losowanie dodatkowych nagród dla osób, które zakupiły losy loterii. Było wiele radości, ale też nieco żalu z braku dodatkowej wygranej, która jeszcze bardziej zakodowałaby w pamięci to piątkowe wydarzenie.
Dochód z zabawy przeznaczony zostanie na organizację przez szkołę Dnia Rodziny i Dnia Sportu. Zabawie patronował burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab. Burmistrz ze swym zastępcą Krzysztofem Andrzejewskim obecni byli cały czas na sali. Losowali też nagrody główne loterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię