Bolków na falach eteru

0
503

Reporterzy radia RFM FM „urzędowali” niemal całą sobotę w bolkowskim rynku. Miasto wybrano do szerszej prezentacji głosami słuchaczy.
Przed mikrofonami redaktorów przy stoliku szachowym nieopodal fontanny pojawili się m.in. kustosz zamku Adam Łaciuk, dyrektor GMOKSiR Bogusław Krukowski, który opowiadał o Castle Party i bractwie rycerskim, Zbigniew Nowicki ze stowarzyszenia Lehm z opowieścią o przyszłości ekspozycji i działań w dawnej Silenie, Roman Sadowski jako regionalista oraz Małgorzata Ciołko z Towarzystwa Miłośników Bolkowa i jedna ze współzałożycielek TMB, autorka tekstów o Bolkowie i kolekcjonerka wszystkiego co bolkowskie, Małgorzata Tokarska-Mazur. Ta trójka zachęcała, używając konkretnych argumentów do odwiedzania Bolkowa i opowiadała o Anielskiej fontannie – jej powstaniu, odtworzeniu postaci chłopca czytającego Biblię. Opowiedzieli też o tym, co w mieście i okolicy jest jeszcze do zobaczenia, oprócz znanego wszystkim zamku piastowskiego.
Dziennikarze z rozgłośni prowadzili relacje na żywo – było ich sześć, oraz nagrywali rozmowy, które zaprezentują słuchaczom w innym czasie. Radiowi przedstawiciele rozbili w pobliżu fontanny namiot w kolorach rozgłośni i promowali ją. Były żółte baloniki dla najmłodszych i pierniczki oraz popcorn. Cały czas prowadzone były też rozmowy z mieszkańcami, którzy radiowe stanowisko odwiedzili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię