Nauka przez eksperyment

0
416

Dbając o wszechstronny rozwój uczniów klas biologiczno-chemicznych I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, szkoła nawiązała współpracę z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach współpracy uczniowie klas, w których chemia jest realizowana w zakresie rozszerzonym, po zakończeniu wybranych działów programowych uczestniczą w spójnych z materiałem zrealizowanym na zajęciach lekcyjnych w szkole, zajęciach laboratoryjnych w gościnnych laboratoriach Uniwersytetu Wrocławskiego.
Chemia jest nauką, która ma dwa oblicza – teoretyczne, często matematycznie skomplikowane, oraz doświadczalne, które zawsze przyciąga uwagę i wywołuje fascynację u wielu uczniów. Poprzez doświadczenia uczniowie uczą się najefektywniej, poznają związki chemiczne wszystkimi swoimi zmysłami, samodzielnie obserwują, formułują wnioski oraz weryfikują postawione wcześniej hipotezy.
W czasie ostatniego wyjazdu 4 grudnia uczniowie klasy IIc pod opieką nauczyciela chemii – p. Jadwigi Kuczwary i wychowawcy – p. Joanny Wyderkowskiej mieli okazję potwierdzić doświadczalnie wiadomości z zakresu metod otrzymywania i właściwości soli.
Każdy wyjazd oprócz korzyści naukowych daje możliwość zapoznania się uczestników ze specyfiką działalności wyższej uczelni i oferowanymi przez nią kierunkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię