Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

0
231

W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem poradników „Komputerowy ćpun” oraz „Trener Marzeń”, coachem i trenerem e-sportowym. Krzysztof Piersa prowadzi również kanał na portalu YouTube, jest recenzentem gier komputerowych i książek z zakresu fantastyki.
Autor bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z uczniami, a tematami, które poruszał wzbudził wśród młodzieży ogromne zainteresowanie. Mówił o tym, dlaczego gramy w gry, co nam one dają, a czego nigdy nie będą w stanie dać, tłumaczył jak rozpoznawać uzależnienie, jak z niego wyjść oraz jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Mówił jako przyjaciel i doradca, dzieląc się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem.
Jeżeli gra zajmuje zbyt wiele czasu, tracimy możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań. Skutkiem uzależnienia jest również aspołeczność, przestajemy się komunikować z innymi, tracimy swoją wyjątkowość. Zjawisko uzależnienia od gier staje się coraz bardziej powszechne, dlatego też zachodzi potrzeba rozmowy na ten temat.
Marta Pawłowska, Beata Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię