Wycieczka do Wrocławia

0
350

13 listopada 2018 r. odbyła się wycieczka edukacyjno-integracyjna do Wrocławia,
w której uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej w Męcince i w Piotrowicach. Najważniejszą atrakcją wycieczki był wykład z fizyki z doświadczeniami pt. „Właściwości materii”. Wykład odbywał się w Instytucie Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a poprowadził go doktor Zygmunt Mazur – pracownik naukowy i dydaktyczny.
Przez półtora godziny uczniowie oglądali nieprzerwanie wykonywane przez pracownika naukowego instytutu doświadczenia związane ze zmianami stanu skupienia, zjawiskiem rozszerzalności temperaturowej, napięciem powierzchniowym. Obserwowali, jak zachowują się substancje w niskich temperaturach. Widzieli kulę płonącego metanu w rękach asystenta, dotykali stałego dwutlenku węgla (suchy lód) o temperaturze blisko –80 stopni Celsjusza. Wzbogaceni o nową wiedzę z zakresu fizyki i chemii z żalem opuszczali salę wykładową pełni wrażeń, a przede wszystkim, którą będą mogli wykorzystać w praktyce szkolnej.
Po wykładzie w ramach integracji uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym w Multikinie. Film pt. „Alfa” opowiadający historię przyjaźni człowieka i wilka z czasów epoki lodowcowej w Europie 20 tys. lat temu jest godny polecenia. Ostatnim punktem programu był pobyt wycieczkowiczów we wrocławskim Aquaparku. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni do domu w poczuciu dobrze i pożytecznie spędzonego czasu.
opr. AS
fot. Z. Dołhań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię