Władze Dolnego Śląska dają dodatkowe pieniądze na Bulwary Nadodrzańskie w Głogowie

0
684

Bulwary nad Odrą w Głogowie otrzymają kolejne unijne wsparcie. Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na zadania związane z rewitalizacją przestrzeni miejskich i miejsc zdegradowanych w naszym regionie. Tym samym jeden z ważniejszych projektów gminy Głogów w ostatnich latach, czyli „Budowa przestrzeni miejskich – Bulwar nadodrzański” ma dodatkowe fundusze na inwestycję.

Samorząd województwa przeznaczył już prawie 7 mln zł z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na prace przy bulwarze gdzie powstają m.in. ścieżki spacerowe i rowerowe, fontanna i miejsca postojowe dla samochodów. Ta część miasta z pewnością stanie się już wkrótce ulubionym miejscem spotkań mieszkańców, dlatego cieszę się, że mogliśmy dofinansować tę inwestycję – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Projekt rewitalizacji bulwarów obejmuje budowę tras pieszo-rowerowych i parkingu, remont dróg dojazdowych oraz nowe nasadzenia zieleni. W planach jest również montaż oświetlenia parkowego, monitoringu i punktów dostępu do miejskiego Internetu Wi-Fi. Teren nowych bulwarów ma być pozbawiony barier architektonicznych, tak, by był dostępny dla osób niepełnosprawnych. Koszt wszystkich prac to ponad 16 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię