Śladami Niepodległej

0
605

W dniach 1-2 października br. już po raz czwarty Urząd Gminy w Wądrożu Wielkim wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizował wycieczkę do Krakowa pod hasłem „Śladami Niepodległej”. Uczestnikami wycieczki były osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.
Wyjazd ten był jednym z elementów obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Wądroże Wielkie.
Spacer po Krakowie był okazją, by poświęcić chwilę na zadumę nad losami bohaterów walczących o niepodległość. Warto było uczcić pamięć tych, którzy zadbali o to, by świadomość narodowa, wspólna tożsamość i poczucie odrębności przetrwały w społeczeństwie polskim w czasie niewoli.
Zwiedzono m.in.: Stare Miasto, Zamek Królewski, katedrę oraz dzwon Zygmunta na Wawelu, Rynek Główny Krakowa. Wycieczkowicze mieli możliwość odbycia rejsu statkiem po Wiśle oraz obejrzenia w kinie dramatu historycznego w reżyserii Filipa Bajona „Kamerdyner”.
Przed samym wyjazdem, wójt Elżbieta Jedlecka spotkała się z uczestnikami wycieczki, życząc udanego pobytu i wielu miłych wrażeń wręczając im słodki upominek.
I tak się stało, wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni, że mogli poznać nowych ludzi i zobaczyć interesujące miejsca.
Małgorzata Lipińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię