Wszystkie barwy jesieni wierszem i piosenką [FOTO]

0
487

Podobnie jak wszystkie wcześniejsze programy słowno – muzyczne przygotowane przez Klub Twórców Poezji Regionalnej „Iskierka”, także i ten miał przypominać, zapoznawać, uczyć i bawić.


W ośrodku kultury „Iskierki” postanowiły tym razem poświęcić czas urokom jesieni, pięknu przyrody, polskiej kultury ludowej i popularnej oraz (jak robią to często) Bolkowowi. Do udziału w programie „Wszystkie barwy jesieni w Bolkowie” działający od 10 lat – jubileusz wkrótce, klub założony przez Mariana Cwanka, zaprosił także zespoły ludowe „Echo” i „Bolkowianie” oraz gościa z Jawora, muzyka Ryszarda Terlegę. Dlatego wszyscy, którzy spędzili popołudnie z „Iskierką”, mogli usłyszeć teksty autorstwa Mariana Cwanka w wykonaniu chóru „Iskierka”, piosenki ludowe, biesiadne i popularne przeboje zaśpiewane przez „Echo” i „Bolkowian” i bawić się przy seriach piosenek z różnych muzycznych epok granych przez R. Terlegę. Program podzielony był na „sceniczny” i „parkietowy”. Choć podczas wykonywania wielu utworów ze sceny przez chór i zespoły nie brakowało chętnych do pląsania na deskach.
Był to czas spędzony nie tylko na słuchaniu i wspominaniu dawnych czasów i kontemplowaniu piękna Bolkowa, kultury i przyrody, ale i relaksu w miłym towarzystwie współmieszkańców oraz radosnej zabawie. A przy tym można było co nieco poznać na nowo.
Fot. GMOKSiR, mewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię