Wspólne czytanie “Przedwiośnia”

0
430

10 września br. w gminie Wądroże Wielkie odbyła się coroczna ogólnopolska akcja Narodowego Czytania, mająca na celu promocję czytelnictwa arcydzieł polskiej literatury.
W świetlicy wiejskiej w Wądrożu Wielkim oraz w Szkole Podstawowej w Budziszowie Wielkim przy wypełnionych salach przeczytaliśmy „Przedwiośnie”, ostatnią powieść Stefana Żeromskiego, jednego z najwybitniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Lektorami byli między innymi wójt Elżbieta Jedlecka, dyrektorowie szkół oraz nauczyciele, kierownicy i pracownicy jednostek gminnych.


Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd oprócz „Przedwiośnia”, para prezydencka zachęca do lektury tekstów „Antologii Niepodległości”, która zawiera bardzo ważne i cenne utwory w dziejach naszej literatury, naszej kultury. Teksty te niosą szczególny przekaz, mają także swoją własną historię, która jest ściśle związana z dziejami naszego kraju.
Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wspólnie propagujmy bogactwo polskiej literatury popularyzując czytelnictwo, a tym samym wzmacniajmy naszą narodową tożsamość.
Pamiętajmy tym samym, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba ją chronić, cenić i umacniać.
Dyrektor GBP
Joanna Brożyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię